Connect with us

KULTURA

NAJAVA: Promocija pjesme i videospota „Osam bijelih ruža” u spomen na 8 posuških anđela

Published

on

NAJAVA: Promocija pjesme i videospota „Osam bijelih ruža” u spomen na 8 posuških anđela

NAJAVA: Promocija pjesme i videospota „Osam bijelih ruža” u spomen na 8 posuških anđela 

 

 

Promocija pjesme i videospota „Osam bijelih ruža” održati će se u ponedjeljak, 30.12.2024.godine u kinodvorani Posušje s početkom u 19 sati. Pjesma je nastala u sjećanje na osam posuških anđela koji su nesretnim slučajem izgubili svoje živote prvi dan 2021.godine u mjestu Tribistovo.

Pjesmu su napisali troje afirmiranih  posuških pjesnika, Tihomir Begić, Željka Galić i Ante Galić – Pasarela. Pjesmu izvodi posuški BAND AID u čijem su sastavu: Zoran Begić, Frano Bašić, Ivana Bago, Ivica Bago, Kristina Budimir – Zadrić, Ivana Jukić, , Ivana Pavković, Nikola Begić, Muška klapa Grga, Muška klapa Zvizdan i Ženska klapa Zvizdan. Za glazbu su zaslužni Franjo Kraljević i Mladen Bešlić – Bubalo.

OSAM BIJELIH RUŽA

Utjehu nam anđeli daju
Oni Boga gledaju
Mir s neba i nama nose
U molitvi nas oni čuvaju
Nadu nam anđeli daju
Put do Boga nam pokazuju
Oni, oni za nas mole
I nikad ne odustaju

 

 

Refren:

Bože moj, tebi hvala
I ti si svoga sina dao za nas
Glori Aleluja s visina
To je naših anđela glas
Bože moj, tebi hvala
I ti si svoga sina dao za nas
Glori Aleluja s visina
To je naših anđela glas
Miriše osam bijelih ruža
Blagi lahor note prosipa
Zastani i srcem poslušaj
To je pjesma naših anđela
Bože moj, tebi hvala
I ti si svoga sina dao za nas
Glori Aleluja s visina
To je naših anđela glas …

IMPRESSUM

 

 

OSAM BJELIH RUŽA – Posuški BAND AID (OFICIAL VIDEO)

GLAZBA: Franjo Kraljević i Mladen Bešlić – Bubalo

TEKST: Tihomir Begić, Željka Galić i Ante Galić – Pasarela

ARANŽMAN: Gabrijel Prusina

GITARE: Zvonimir KORDIĆ

MIKS I MASTERING; GABRIJEL PRUSINA

GLAZBENA PRODUKCIJA; Fanjo Kraljević i Gabrijel Prusina

SNIMANJE VOKALA; MASS STUDIO Mostar i MUSIC STUDIO Minhen – Vlado Bašić

 

 

SNIMANJE, MIKS I MASTERING: MASS STUDIO Mostar

IZVRŠNI PRODUCENT PROJEKTA; Mladen Bešlić – Bubalo

Posuški BAND AID; Zoran Begić, Frano Bašić, Ivana Bago, Ivica Bago, Kristina

Budimir – Zadrić, Ivana Jukić, , Ivana Pavković, Nikola Begić, Muška klapa Grga,

Muška klapa Zvizdan i Ženska klapa Zvizdan

SNIMANJE SPOTA

Boško Ćosić PHOTOGRAPHY

KAMERA EDITOR, DP: Boško Ćosić

 

 

SNIMCI IZ ZRAKA (dron): Boško Ćosić

SNIMCI IZ STUDIJA; Gabrijel Prusina

REŽIJA: Mladen Bešlić – Bubalo

TEHNIČKA PODRŠKA; Stanko Pavković Kuljić

STATISTI U SPOTU: Ivo Romić, Matea Pavković, Stipe Pavković, Matea Miličević,

Toni Pavković, David Pavković, Marija Jukić i Ines Pavković

FLAUTISTICE; Gabrijela Rezo i Antonija Bonić

LOKACIJE SNIMANJA SPOTA: Posušje, Rakitno, Tribistovo, Mostar, Kufstein i Minhen

VELIKO HVALA;

Svim učesnicima u ovom projektu, posuškim pjevačima i pjevačicama, muškim klapama i ženskoj klapi, te općini Posušje i načelniku Anti Begiću. Posebno hvala Stanku Pavkoviću ispred udruge roditelja na nesebičnoj potpori i tehničkoj podršci. I na kraju hvala dragom Bogu koji nam je dao volju i snagu da napravimo ovaj uradak.

Continue Reading

KULTURA

MEĐUGORJE Legendarni Ivano Balić posjetio Međugorje Cup 2026 i oduševio mlade nogometaše

Published

on

Na terenima Sport Centra “Circle” u Međugorju ovih dana igra se Međugorje Cup 2026, međunarodni nogometni turnir koji je okupio veliki broj dječjih ekipa iz regije. Natjecanje je započelo u četvrtak, 5. ožujka, a trajat će do 8. ožujka, dok se na terenima natječu najmlađe selekcije, među kojima su i uzrasti U8 i U13.

Turnir je već na samom početku privukao veliku pozornost mladih nogometaša, njihovih trenera i roditelja, ali i posebnog gosta. U Međugorje je stigao legendarni hrvatski rukometaš Ivano Balić, čiji je dolazak izazvao veliko oduševljenje među sudionicima turnira, prenosi Medjugorje-info.

Veliko oduševljenje mladih nogometaša

Mladi sportaši nisu krili uzbuđenje kada su ugledali rukometnu legendu, a mnogi su iskoristili priliku za zajedničke fotografije i kratko druženje s Balićem. Njegova prisutnost dodatno je podigla atmosferu turnira, koji i ove godine okuplja brojne klubove iz različitih dijelova regije.

Međugorje Cup posebno je usmjeren na razvoj mladih igrača i promociju sportskog duha, a uz natjecateljski dio naglasak je i na druženju te stvaranju novih sportskih prijateljstava.

Važnost AFT bodovanja i regionalne rang-liste

Posebnu važnost na turniru imaju generacije 2013. i 2018. godišta, koje ulaze u sustav AFT bodovanja i rangiranja. Uz borbu za medalje i pehare, ekipe nastoje osvojiti i vrijedne bodove koji utječu na regionalnu rang-listu mladih nogometnih selekcija.

Utakmice se igraju na terenima Sport Centra “Circle”, modernog sportskog kompleksa u Međugorju koji posljednjih godina sve češće ugošćuje međunarodne i regionalne turnire za mlađe kategorije.

Turnir koji potiče razvoj mladih sportaša

Organizatori ističu kako je cilj turnira potaknuti razvoj nogometa među najmlađima, ali i omogućiti mladim sportašima da kroz sport upoznaju vršnjake iz drugih sredina.

Dolazak Ivana Balića dodatno je obogatio atmosferu turnira, a susret s jednim od najvećih rukometaša svih vremena zasigurno će ostati posebna uspomena mnogim mladim sudionicima Međugorje Cupa 2026.

www.brotnjo.ba

Vezani članci

Continue Reading

KULTURA

Pripreme za Dane hrvatskog filma 2026. godine: Čović i Filipović s Organizacijskim odborom u Orašju

Published

on

U okviru redovite posjete Orašju, predsjednik Hrvatskog narodnog sabora BiH dr. Dragan Čović te zastupnica u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Darijana Filipović sudjelovali su na sastanku Organizacijskog odbora Dana hrvatskog filma „Ivo Gregurević“, na kojem su razmotrene aktivnosti uoči predstojećeg izdanja festivala.

Sastankom je predsjedao predsjednik Organizacijskog odbora Iljo Benković, a nazočili su i ravnatelj Gradskog dramskog kazališta „Gavella“ Dražen Ferenčina te ravnatelj Gradskog kazališta „Joza Ivakić“ Vinkovci Vladimir Andrić. Članovi Odbora predstavili su tijek priprema i okvirni koncept programa, istaknuvši kako je ovogodišnja tema festivala „Emocija na filmskom platnu kroz uloge Ive Gregurevića“. Naglašeno je kako festival službeno započinje 29. kolovoza, dok će u sklopu programa biti održana i filmska radionica koja će se u Orašju realizirati u razdoblju od 27. kolovoza do 4. rujna.

Predsjednik Čović istaknuo je kako će ovogodišnje izdanje Dana hrvatskog filma „Ivo Gregurević“ biti održano pod visokim pokroviteljstvom HNS-a BiH, čime se potvrđuje trajna potpora jednoj od najvažnijih filmskih manifestacija u BiH. Naglasio je važnost kontinuiteta održavanja festivala koji, uz promicanje filmske umjetnosti, pridonosi očuvanju kulturnog identiteta te jačanju suradnje kulturnih institucija.

Na koncu sastanka izraženo je očekivanje kako će Dani hrvatskog filma i ove godine potvrditi svoju ulogu jednog od značajnijih kulturnih događaja u Posavini i BiH, okupljajući umjetnike, stručnjake i ljubitelje filma u ozračju stvaralaštva i zajedništva.

Izvor: hnsbih.ba

10.ožujka 2026.

Čović i Filipović s Gradskim odborom HDZ-a BiH Orašje: Strateški projekti i prioriteti razvoja lokalne zajednice

Predsjednik Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine dr. Dragan Čović i dopredsjednica HDZ-a BiH Darijana Filipović održali su danas sastanak s članovima Gradskog odbora HDZ-a BiH Orašje, predvođenim predsjednikom Elvisom Živkovićem. Sastanku je nazočio i predsjednik ŽO HDZ-a BiH Posavina Đuro Topić.

Sastanak je održan s ciljem analize aktualne političke situacije u Posavini, uz osvrt na provedbu prioritetnih razvojnih i kapitalnih projekata na području Orašja te s naglaskom na unaprjeđenje komunalne infrastrukture i jačanje sustava javnih usluga. Posebna pozornost posvećena je i pripremama za predstojeće razdoblje.

Predsjednik Čović izrazio je zadovoljstvo radom Gradskog odbora te naglasio stratešku i simboličku važnost Posavine za hrvatski narod u BiH. Komentirajući aktualne projekte na području Orašja, predsjednik se osvrnuo i na prioritete zaštite i očuvanja ustavnih prava hrvatskoga naroda u BiH, osobito uoči predstojećeg izbornog ciklusa.

Dopredsjednica Filipović komentirala je aktualne prioritete rada stranke te aktivnosti u sljedećem razdoblju. Posebno važnim je istaknula nastavak provođenja strateških razvojnih prioriteta za daljnje unaprjeđenje prilika u Orašju i Posavini u cijelosti.

Predsjednik Živković osvrnuo se na dosadašnji rad Gradskog odbora, ističući realizirane i tekuće kapitalne projekte. Istaknuo je kako gradska organizacija ostaje usmjerena na jačanje svih procesa koji doprinose ubrzanom i ravnomjernom razvoju Orašja na dobrobit ukupne lokalne zajednice.

Continue Reading

KULTURA

IN MEMORIAM MARINKO UZINIĆ

Published

on

 

Hrvatski časnički zbor Grada Splita s tugom je primio vijest o smrti našeg ratnog suborca i prijatelja, umirovljenog pukovnika Hrvatske vojske Marinka Uzinića (1960. – 2026.).

Pukovnik Uzinić bio je dragovoljac Domovinskog rata. U obranu Domovine uključio se na samom početku rata pristupivši dragovoljačkom odredu u tadašnjoj mjesnoj zajednici Split 3. Nedugo potom prelazi u Zapovjedništvo VI. Operativne zone Hrvatske vojske / Zbornog područja Split, gdje obnaša dužnost časnika za informiranje, sudjelujući u svim operacijama do završetka Domovinskog rata.

Nakon rata svoju vojnu službu nastavlja u Zrakoplovnoj bazi Divulje, gdje obnaša dužnost pomoćnika zapovjednika, na kojoj ostaje sve do umirovljenja.

Po zanimanju je bio diplomirani politolog, a tijekom službe u Hrvatskoj vojsci završio je Zapovjedno-stožernu školu.
Iako nije bio tipični vojnik niti je ikada razmišljao o vojnom pozivu, agresija na hrvatski narod i Domovinu potaknula ga je da stane na branik svoje Domovine, kojoj je potom ostao vjeran tijekom cijelog svog radnog vijeka.

Marinko je bio vedrog duha i izraženog smisla za humor, zbog čega je bio rado viđen i omiljen među kolegama i prijateljima. Nakon umirovljenja posvetio se svojoj obitelji te radu na zemlji u svojoj Dubravi, gdje je s posebnom ljubavlju obrađivao polje i proizvodio izvrsno domaće vino.

Pogreb će se održati u srijedu, 11. ožujka 2026. godine u 15:30 sati na groblju sv. Luke u Dubravi, dok će ispraćaj s Lovrinca biti u 13:30 sati.

Hrvatski časnički zbor Grada Splita izražava iskrenu sućut majci Milki, supruzi Silvani, djeci Dori i Marku, zetu Vinku, šurjaku Nenadu s obitelji, punici Danici te rodbini, prijateljima, suborcima i svima koji su ga poznavali.

Počivao u miru Božjem.🙏❤️

Continue Reading

Trending

Copyright © 2010 - 2024 BPZ.ba