Connect with us

SPORT

Karačić: Ni sekunde nisam dvojio, nemaš što dvojiti

Published

on

“Svi su mi ovdje prijatelji te nije bila teška odluka, prvim avionom sam doletio. Ne, ni sekunde nisam dvojio, nemaš što dvojiti, privilegija je biti ovdje, zaboraviš što je bilo, što se događa, kakva je situacija”, kaže Igor Karačić. Duvnjak se ozlijedio, Karačić pozvan– Pročitajte više na: https://bljesak.info/sport/rukomet/karacic-ni-sekunde-nisam-dvojio-nemas-sto-dvojiti/480177Igor Karačić pridružio se hrvatskoj reprezentaciji bez razmišljanja, zauzevši mjesto na popisu igrača za Svjetsko prvenstvo umjesto ozlijeđenog Domagoja Duvnjaka. Već po dolasku u zračnu luku izjavio je da je spreman igrati koliko god bude potrebno, a u razgovoru za RTL podijelio je detalje o tome kako se sve dogodilo u tako kratkom vremenu. “Nakon utakmice dobio sam poruku ‘Možemo li porazgovarati?‘ i sve se brzo dogodilo. Svi su mi ovdje prijatelji te nije bila teška odluka, prvim avionom sam doletio. Ne, ni sekunde nisam dvojio, nemaš što dvojiti, privilegija je biti ovdje, zaboraviš što je bilo, što se događa, kakva je situacija… Svaki igrač igra srcem za Hrvatsku, to je naša mala raja i sve bih dao za njih. Ali Karačića je izbornik Sigurdssson prekrižio prije SP-a. Je li razočaran zbog toga? “Koji igrač ne bi bio razočaran? Svaki igrač daje sve od sebe da se nađe na popisu, u godinu dana imamo dva velika natjecanja, OI i SP, ali izbornik odlučuje, a mi igrači poštujemo to. Drago mi je da sam sada tu, pomoći ću koliko mogu, dat ću sve od sebe. Jeste li se čuli s Duvnjakom? “Nisam mogao vjerovati da mu se dogodilo isto kao 2018. Pitao sam ga je li ista noga, kaže da nije. Čuli smo se poslije utakmice, rekao sam mu ‘Volio bih da sam u ovom trenutku s tobom‘, a on mi je odgovorio ‘Dragi, vidimo se sutra.‘ Sve mi je bilo jasno i te riječi su mi dale vjetar u leđa da se pojavim u hrvatskom dresu. Ja uvijek vjerujem da će se vratiti, to je sport, događa se, ne smijemo kukati, ima puno igrača koji će pokušati energijom zamijeniti kapetana. Svi vjerujemo da će se vratiti, ali ne smijemo ponoviti pogrešku iz 2018., kada smo biili previše razočarani pa nismo napravili rezultat. Karačić bi trebao zaigrati protiv Egipta. “Na prošlom SP-u koštala nas je utakmica s Egiptom. Iskusniji smo, pametniji, svaka je utakmica finale, odlučivat će mnogo toga o tom susretu. U puno smo stvari bolji, u nekima su oni u prednosti”, zaključio je Karačić. –

Continue Reading

SPORT

Predsjednik Čović primio Igora Karačića: Ponos Mostara i hrvatskog rukometa

Published

on

U Domu Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine u Mostaru, predsjednik HDZ-a BiH dr. Dragan Čović i dopredsjednica Darijana Filipović upriličili su prijem za Igora Karačića, mostarskog rukometaša koji je s hrvatskom rukometnom reprezentacijom osvojio drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu.

Igor Karačić, koji je svoje prve rukometne korake napravio u rodnom Mostaru, istaknuo se kao jedan od ključnih igrača hrvatske reprezentacije na putu do svjetskog srebra. Prijemu je nazočio i bivši hrvatski reprezentativac Marino Marić, koji je tijekom svoje karijere također bio član HMRK Zrinjski Mostar.

Tijekom susreta razgovaralo se o značaju sporta za promociju zajedništva, hrvatskog identiteta te pozitivnih vrijednosti u društvu, s posebnim naglaskom na rukomet kao sport koji Mostaru i cijeloj regiji donosi prepoznatljivost i ponos. Predsjednik Čović istaknuo je važnost podrške mladim sportašima i sportskim klubovima, naglašavajući kako uspjesi poput Karačićevog služe kao inspiracija novim generacijama.

Uz Karačića i Marića, prijemu su nazočili i Dario Pušić zastupnik u Hrvatskom saboru i predsjednik Sveučilišnog rukometnog kluba Zrinjski Mostar te Branislav Stojkić  predsjednik Skupštine Rukometnog saveza BiH te dopredsjednik Sveučilišnog rukometnog kluba Zrinjski Mostar.

Svi sudionici susreta izrazili su zajedničku želju za nastavkom ulaganja u razvoj sporta i jačanje rukometne infrastrukture u Mostaru i širom Bosne i Hercegovine.

Continue Reading

SPORT

Leon Šušnja – novi ‘ministar obrane’ rođen je u Širokom Brijegu

Published

on

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je finale Svjetskog prvenstva nakon pobjede nad Francuskom rezultatom 31:28 u zagrebačkoj Areni.

Iako je Zvonimir Srna proglašen igračem utakmice zahvaljujući sedam postignutih golova, sve je oduševio njegov potez nakon uručenja nagrade.

Bez razmišljanja ju je prepustio Leonu Šušnji, prepoznavši njegov izniman doprinos u obrani, iako je mnogima promakao, piše Hercegovina.info.

Šušnja se istaknuo u defenzivnim duelima protiv Francuza, uspješno zaustavljajući njihove napade. Iako se nije upisao među strijelce, njegov doprinos bio je ključan za hrvatsku pobjedu.

Srnin nesebičan čin izazvao je ovacije ispunjene Arene i dodatno osvojio srca navijača.

Rođen je u Širokom Brijegu

Leon Šušnja rođen 5. kolovoza 1993. u Širokom Brijegu. Naime, njegova obitelj potječe iz Kraljeve Sutjeske otkuda je i bivši hrvatski nogometni reprezentativac Dejan Lovren. Obitelj Šušnja u ratu je najprije izbjegla u Široki Brijeg, a zatim u Kutinu.

Do 2009. godine branio je kao nogometni vratar, no slučajnost ga je odvela na rukometne terene. Brat mu je jednom prilikom spomenuo trenera u Kutini koji je tražio visoke igrače, pa je Leon, sa svojih dva metra visine i 100 kilograma, dobio priliku okušati se u rukometu.

sprva je igrao na poziciji lijevog vanjskog, ali trener je brzo uočio njegov potencijal za pivota, što se pokazalo kao pravi potez. Nakon pet godina provedenih u Moslavini, prelazi u RK Novska, a 2013. potpisuje petogodišnji ugovor s PPD-om Zagreb.

Godine 2019. Šušnja je potpisao ugovor s Wislom Plock, čime je započeo novu fazu svoje karijere.

Reprezentativni dres Hrvatske prvi put je obukao 2018. godine, a jedan od njegovih najvećih uspjeha je osvajanje zlatne medalje na Mediteranskim igrama. Sutra s Hrvatskom ima priliku osvojiti novo zlato.

Vrisak.info

Continue Reading

SPORT

Anđelko Đela Marušić: Nitko ne voli Široki više od mene

Published

on

U programu RTV Herceg Bosne emitirano je novo izdanje sportskog magazina Portret prvaka.

Gost emisije je nekadašnji nogometaš Anđelko Đela Marušić.

Popularni Đela govori o svojoj karijeri koja je najviše vezana za Nogometni klub Široki Brijeg. S momčadi s Pecare osvaja pet uzastopnih naslova prvaka Herceg -Bosne. Prisjeća se doigravanja za prvaka cijele BiH koja su punila tribine nogometnih stadiona.

Prisjetio se i kako je branio boje reprezentacije Herceg Bosne protiv Paragvaja u povijesnoj utakmici. Đela je jednako kvalitetno igrao i mali nogomet,te se može pohvaliti osvajanjem popularne Kutije šibica u Zagrebu.

Govori o trenutačnoj situaciji u NK Široki Brijeg te zašto ne prati uživo utakmice svoga kluba. U emisiji o Marušiću govore Stanko Bubalo, Robert Bondža i Zdenko Jelić. Urednik i voditelj emisije Portret prvaka je Albert Pehar.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2010 - 2024 BPZ.ba