Hrvatski košarkaški klub Široki nakon 12 sezona vratio se tamo gdje pripada, u najviši rang regionalne košarke.
U dvjema sjajnim finalnim utakmicama ABA 2 lige, košarkaši kluba s Pecare odigrali su protiv ekipe TFT-a jednom riječju – muški.
Bez pretjeranih najava, bez bilo kakvog “kukanja”, sve što su imali za reći, učinili su to na parketu kao što su činili i tijekom cijele sezone.
Tiho, ponizno, borbeno i karakterno.
No, ono što se večeras sprema u središtu Širokog Brijega neće biti ni tiho ni ponizno. Grad slavi svoje prvake zasluženo.
Doček košarkaša i stručnog stožera privukao je brojne gledatelje i navijače. Slavlje nove titule u bogatoj riznici trofeja te povratak na stare staze slave kluba koji je na Pecari “namučio” i pobjeđivao najveća imena regionalne košarke navijači su došli proslaviti u zajedništvu i veselju koje će trajati do dugo u noć.
Portal Jabuka.tv donosi vam uživo informacije i atmosferu s terena. Uskoro više fotografija.
Igrači oduševljeni dočekom: “Široki neka uživa večeras”
- Okupljenim navijačima obratio se i MVP finala ABA 2 lige sjajni D’Mitrik Trice, a u našem videozapisu pogledajte što je kazao:
-
- Dominik Vujanović kazao je da je ponosan na cijelu ekipu. Ovo je stvarno nevjerojatan doživljaj, kad se sjetim da sam nekada ja dočekivao prvake, a sada netko dočekuje mene. To je nešto što sanjaš kao dječak i ovo je ostvarenje tog sna. Stvarno sam ponosan na cijelu ekipu, hvala svim ovim ljudima koji su nas podržavali kroz cijelu sezonu i što su se i večeras okupili da nam iskažu svoje poštovanje i da zajedno proslavimo ovu titulu, izjavio je Vujanović, uz poruku “Široki neka uživa večeras”.

- Dojmove nakon velikog klupskog uspjeha podijelio je i trener HKK Široki Marijan Bagarić: Ono što ponavljam cijelu sezonu, mi smo pokazali to zajedništvo i karakter i zbog toga smo i pobijedili. Mislim da je bilo potpuno zasluženo, ekipa TFT-a je stvarno jedna nezgodna momčad za igrati.
Međutim, i kad smo gubili, kad bih se okrenuo prema klupi, vidio sam da nitko nije gubio vjeru ni u jednom trenutku. Uvijek smo se vraćali i stvarno sam ponosan na ove momke. Svi do jednoga – od ovih što nisu ulazili u igru do ovih koji nisu izlazili iz igre, svi su vjerovali od početka do kraja i to nam se vratilo. Ovo je timska pobjeda bila i čestitam im, kazao je Bagarić u izjavi za medije.

Ante Suton
- Ante Suton, predsjednik HKK Široki osvrnuo se na predstojeće korake kluba nakon velikog uspjeha: Nismo puno razmišljali o idućim koracima, išli smo utakmicu po utakmicu. Tek je sada na nama pravi posao, ovih dana ćemo krenuti sa sastancima i razgovorima kako povećati budžet kluba koji se neminovno mora povećati kako bi se mogla igrati ABA liga koja je definitivno jedna stepenica više u odnosu na ono što smo igrali do sada.

- Publici se obratio kapetan Josip Bilinovac. Zahvalio je svima na velikoj podršci, a titulu posvetio pokojnom Josipu Kožulu.
- Igrači su izašli na pozornicu, pozdravili okupljeno mnoštvo te zajedno s navijačima zapjevali u glas. Na trgu vlada sjajna atmosfera, a dio pogledajte u videu u nastavku:
- Košarkaši su oko 21:00 sati stigli na Trg dr. Ante Starčevića, gdje su ih oduševljeni navijači i građani dočekali uz veliki pljesak, ovacije, baklje i vatromet.
- Trg je ispunjen brojnim navijačima i simpatizerima kluba, atmosferu pogledajte u našem videu:
- Autobus s košarkašima Širokog približava se središtu grada, a više navijača izašlo je na ulice te uz baklje i pjesmu pozdravilo šampione. Pogledajte video:
- Prema posljednjim informacijama s terena, košarkaši bi na Trg trebali stići oko 21:00 sat.
- Brojni navijači pristižu na Trg dr. Ante Starčevića u Širokom Brijegu. Središnja proslava održat će se na platou ispred Robne kuće.
- Dolazak košarkaša najavljen je za 20:00 sati, ali je prolongiran na 20:30 sati.
(www.jabuka.tv)















































