Connect with us

KULTURA

Miljenka Koštro…….UMIJEĆE ŽIVLJENJA…..

Published

on

UMIJEĆE ŽIVLJENJA
U svakom čovjeku živi umjetnosti klica: kada čita poeziju, kada napiše pjesmu, ili tek tako nacrta cvijet, možda pjevuši sam za sebe, uzme u ruku kist… Znaj da i u najvećim umjetničkim djelima možemo pronaći nedostatke. I sam život je umjetnost življenja. Možda ono najsvetije čuvamo u sebi i prešutimo? Možda svoje sreće nismo ni svjesni? Kada pomislimo da je daleko i nedostižna, povjerimo joj se, napišimo joj pismo. Život je jedan, ali nam daje bezbroj mogućnosti. Zahvalimo se Bogu što dišemo, promatramo plavet neba, što smo okruženi lijepom prirodom. Ako sebi ne zadaš cilj nećeš ga ni dohvatiti. Jednom rukom vodite sebe, a drugom one nemoćnije od sebe. Na kraju dana svak svoju priču priča. U potrošačkom društvu teško je pronaći smisao mnogočega. Zato zavirimo u sebe, trgnimo se prije nego se raspadnemo u tisuću djelića. Živi umijećem življenja, hrani se unutarnjim mirom. Svaki cvijet ima nešto svoje, možda oku nevidljivo, a vrijedno divljenja, kao i čovjek. Zar to nije prednost i vrijedno pažnje?
Miljenka Koštro iz Posušja nominirana za Hercegovku godine: Književnica čije veliko čisto hercegovačko srce ispunjava svaku njenu priču – Hercegovina.in
Miljenka Koštro

Continue Reading

KULTURA

Miljenka Koštro..VRATA..

Published

on

Mnoga su vrata na zemlji
i na širinama neba:
vrata na rodnoj kući
kojima se često vraćaš,
ili ona za otići u bijeli svijet.
Neka su uvijek otvorena,
neka druga zaključana s tri brave.
Na mnoga nam je pokucati.
Vrata od sjevera do juga,
između istoka i zapada,
strah ispred teških vrata,
uska, široka
visoka, niska,
otvorena, zatvorena,
od Zavelima do Biokova,
od Veleža do Čvrsnice,
Otranska, Kupreška vrata.
Mnoga su vrata.
Vrata duše otvorena za rađanje stiha,
pero umočeno u prošlost i sadašnjost
često zaigra pradjedovim dvorima
i nikako da zaroni do dna.
Od vrata do vrata nama je hodati po zemlji,
a i nebo će duši jednom otvoriti jedna.
Kada svoja vrata otvori naoblačeno nebo
neki tek oćute miris kiše,
a drugi pokisnu kao miš.
Miljenka Koštro

Continue Reading

KULTURA

Rasprodan stadion u Mostaru, dolazi i tisuću Engleza

Published

on

Nogometaši Zrinjskog u četvrtak će na svom terenu dočekati engleski Crystal Palace u okviru šesnaestine finala konferencijske lige.

Ovih dana u gradu na Neretvi vlada sjajna atmosfera, a u Mostar stiže veliki broj gostujućih navijača.

Iz kluba su poručili kako na vrijeme ne mogu utjecati, ali da će sve ostalo biti na razini kakvu jedna europska utakmica i zaslužuje.

Nakon nezaboravnih večeri protiv Alkmara, Aston Ville i drugih velikih momčadi, navijači žele da imaju uspomenu na utakmicu.

Ovih dana se prodaju šalovi, a na dan utakmice iz fan shopa očekuju veliki broj Engleza.

Vrisak.info

Odgovori

Continue Reading

KULTURA

Damir Tomljanović -Gavran , junak Domovinskog rata i legendarni zapovjednik Tigrova.

Published

on

Poginuo 17.veljače 1994.godine
Prilikom nadzora položaja kod Ruje,na Tulovim gredama.
Damir Tomljanović -Gavran poginuo je na obroncima Velebita od zadobivene rane od neprijateljskoga snajpera.
Kad je poginuo,bilo mu je samo 26.godina
Damir Tomljanović -Gavran u obranu Domovine uključuje se 1990
Pristupivši Jedinici za posebne namjene MUP-a RH u bazi Rakitje, te potom 1.gardiskoj brigadi Tigrovi sa kojom prolazi bojišta -od istočne i zapadne Slavonije, Banovine i Korduna do krajnjeg juga Hrvatske.
Od 1993.godine kao zapovjednik 2.bojne brigade Tigrovi, ujedno zspovjeda Sektorom Zadar,te postrojbama koje su držale položaje na Velebitu.
Bio je primjer svima i zapovjednicima i vojnicima.
Simbol Hrabrosti!
Vječna slava i hvala!
Počivao u miru Božjem Viteže!🙏🇭🇷🇭🇷

Continue Reading

Trending

Copyright © 2010 - 2024 BPZ.ba