Kada čovjek malo bolje razmisli i ako će pošteno gledati, nije lako biti antifašist. Treba dosta napora uložiti da bi se bilo pošten i uspješan antifašist.
Još ako si Srbin antifašist u Hrvatskoj.
To je baš iscrpljujuće.
Evo gledam ovog Pupovca, ali ne zaostaju ni Habulin, Kraus, Mesić, bome prkose i suncu, i vjetru, i grmljavini, i bespućima, a vjerni su tradiciji, sve na nogama.
Barem što se vidi.
Po ovom zvizdanu se veru po šumama, mole se u zboru, bar mrmljaju Bog zna što, sebi u bradu uz onog svetosavskog paroha nad praznom jamom u Jadovnu, pa onda žure na Pag i veru se k’o divojarci po vrletima, sunce upeklo, a oni stoje pod nekom stijenom i nekakvom pločom.
Jama je valjda pod tim stjenama, skrivena da fašistima opet ne bi palo na pamet ubacivati antifašiste i nejač u nju.
Onda se ljudi čude što Pupovac izgleda onako napaćeno i izmučeno.
Kako ne bi!?
Hajde pokušajte vi.
Lako se zajebavati u klimatiziranim sobama i grickati kokice boreći se za fašizam ili protiv antifašizma.
Ne znam jesu li Stipu Mesića vukli na Pag, vidim da Habulina nije bilo, a i Kraus negdje zapeo čim su ga snimili i tutnuli mu mikrofon da istrese malo pameti.
Dnevnik HTV-a nije prikazivao kakvu je spasilačku operaciju poduzela ona postvilijevska Hrstić, koliko je sigurnosno provjerenih hitnih ekipa bilo skriveno u šumi u Jadovnom ili u nekoj škrapi na Pagu, da pomognu iscrpljenim antifašistima, a sumnjivo mi je da je naglo s ekrana nestalo Krausa, Habulina i Mesića.
Možda su ih evakuirali u Brezovicu ili su ih već odvukli u Srb da se oporave do nove fešte.
Država jako vodi računa o sigurnosnim provjerama, da se ne bi kakav doktor ili medicinska sestra fašističkih namjera uvalila.
Pa iscrpljenom antifašisti šupnilo u guzicu nešto fašistoidno, umjesto vitamina i minerala dugovječnosti.
Jedino se Pupovac ne prestaje neumorno verati.
I slavi antifašizam, a Habulin, Kraus, Mesić i Ranko Ostojić ga slijede izdaleka, daljinski.
Zoranu Pusiću je na antifašističkom komitetu demokratski naređeno da ne maršira, jer bi mu brkčine i uši mogle zaglaviti u grmlju, pa bi to ugrozilo komemorativni marš.
On nadgleda kako HTV poštuje revoluciju.
Eto, pa sad, gledajući Pupovca, kad netko rekne da Srbi nisu uvijek bili glavni antifašisti.
I 41. i 71. i 91.
Ništa bez njih, nikakve pobune protiv Hrvatske.
Pardon, protiv fašizma.
Gledajući te silne starinske izvorne antifašiste i njihove antifašističke napore, može se uočiti koliko su lukaviji ovi postantifašisti, ove antife oko Možemo.
Narod bi rekao, baš su kurvali ovi današnji.
Zato se oni zovu “kurvali antife”.
Neće se takvi vrući vode napiti.
Desetak godina bubnjaju ulicama, tu i tamo zalegnu na cestu ili na trg, onda ih policija nosi u marice, a nekad i baci iza živice k’o na mimohodu ako kamere na prate, i eto ti – vlasti.
Proizvod – čista antifa.
Doduše, ne zna se zašto onda Tomašević izgleda onako izmučeno, gotovo k’o Pupovac.
Kažu da je to kod njega od rođenja.
Uvijek se isticao kao žrtva.
Nema tko ga nije maltretirao, tukle ga i maltretirale curice, mangupi u školi, u kvartu, pa ga je to i usmjerilo u borbi za pravdu.
I protiv svih muških i svih ženskih.
Zato je on za one koji nisu ni jedno, ni drugo. Ono su treće.
I četvrto.
Pa sad kad je na vlasti, ne zna drugačije nego biti izmučen.
Zašlo mu u kosti.
Za svaki slučaj, da ga stalno podsjećaju na opasnosti i frustracije iz djetinjstva, drže uz njega ljutitu Benčić, kao osigurač.
Ali, bome ovi starinski antifašisti pošteno odrađuju taj antifašizam.
Ni divojarci im nisu ravni.
Usprkos godinama.
Paralelno sa slikama tih antifašističkih podviga i napora, njihovi sljedbenici u medijima na prvi pogled nepovezano objavljuju da je gotovo – Trump je poražen.
Ističe se najpoznatiji Plenkovićev komentator i tumač američkog propadanja nasuprot zvjezdanih britanskih, njemačkih i pogotovo Macronovih francuskih uspjeha i nezabilježenog napretka, Željko Trkanjec.
Čovjek je u genijalnosti gotovo nadmašio Frku Petešića.
Ljudi se pitaju, kakve veze sad ima Trumpov trkanjčevski poraz s mukama naših antifašista i ovih kurvali antifa iz Možemo?
Ima, ima, strateška je to povezanost.
Je li Trump najavio povratak Amerike “divljezapadnoj tradiciji i vrijednostima”?
Je.
Što to znači?
Da se vraćamo Indijancima i Kaubojima.
Antifašisti i antife su ugroženi, jel tako?
Je.
Znači, oni su Indijanci.
Što im slijedi?
Rezervati.
Doduše, prije toga će štogod skalpirati, zapaliti, ispeći na ražnju, podvrgnuti mukama.
K’o ustanici u Srbu.
Dakle, antifašisti su u rodu s ostacima indijanskih plemena. To će sigurno u svojoj novoj knjizi Klasić dokazati, pri čemu je očekivati da Miku državnika i revolucionara sad proglasi Geronimom, u prijevodu s indijanskog “Onaj koji zijeva”, poglavicom Apacha.
Mika je bio poznat po zjevanju.
Kad ga prežderu uz priče o revoluciji.
A Pupovac, Mesić, Habulin, Kraus, s Jadrankom Kosor, jer Indijanci su imali i svoje squaw, bi po antifašističkom i kurvali antifa timačenju bili poglavice Comancha, Cherokija Siouxa, Navaja i Cheyenna.
Zašto bi takvima Trump bio opasan čak i u Hrvatskoj?
Zato što bi se hrvatski fašisti, ovi kurvali novi fašisti, mogli ugledati na njega i njegovu “divljezapadnu tradiciju”, pa naše antifašiste i kurvali antife odlučili umjesto zabrane djelovanja, demokratski strpati u rezervate.
Recimo, ograditi im šume kod Gospića oko Jadovnog, a onim najzadrtijim predvidjeti kamenu pustinju na Pagu, oko one stijene s pločom.
Pa im proglasiti slobodu veličanja antifašizma.
Kužite?
Nisu antifašisti i kurvali antife glupi.
Oni se zalažu za prava Indijanaca, Revolucionarne garde u Iranu, Palestinaca u Gazi, ali ne bi oni djelili njihovu sudbinu.
Oni su za daljinsko zalaganje.
Zato bi oni cijelu Hrvatsku proglasili rezervatom, Hrvate fašistima, a započeli bi iz Bosne i Hercegovine u savezu s antifašiziranim Bošnjacima, kombiniranim metodama progona i prijetnjama ritualnim odsjecanjem glava, suvremenim bošnjačkim skalpiranjem.
Potom bi uz pomoć i suglasnost kurvali antife i vrača Frke Petešića i njegovog poglavice Plenkovića te Hrvate strpali u rezervate bivše srpske krajine.
Jeste li sad dragi moji fašizmom inficirani Hrvati skužili tu viziju, tu demokratsku i inkluzivnu ogrlicu bisera koja vam se nudi?
Zato, malo poštovanja prema antifašistima.
Zaslužili su.